Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
TEKLİF
FORMU
SENİN
DANIŞMANIN
PRATİK
HESAPLAMA
Müşteri Hizmetleri04122515145
Sirkülasyon Ve Alt Yapı Pompaları

Sirkülasyon pompaları, düşük ölçülerde basınç oluşturmak için girişli ve çıkışlı olarak üretilmiş pompa çeşididir. Kapalı su sistemleri içerisinde mevcut olan suyu devir daim ettirme işlemlerinde kullanan bir su pompası çeşididir. Örnek olarak evlerde kullanılan ısıtma sistemleri verilebilir. Yeterli basıncı üretebilen sirkülasyon pompası, kazanda ısınmış olan suyu peteklere doğru pompalar ve itilen sular petekleri ısıtarak soğur. Ardından sular tekrar tanka akar ve peteklere Sirkülasyon pompası tarafından tekrar pompalanır.

İhtiyaç duyulması halinde hidrofor sistemlerinin yerine kurulur. Sirkülasyon pompası yapısı gereği devir daim sağlamak üzerine tasarlanmıştır bu nedenle sistemin öz direncini yenebilecek kadar düşük basınç üretir,  bir çok sirkülasyon pompası hidrofor olarak kullanılmaya uygun değildir.

Sirkülasyon pompaları düşük basınç ile devir daim işlemi yapan için ufak şebekelerde kullanılır. Sirkülasyon pompaları kat kaloriferleri, kombiler, küçük arıtma tesisleri , güneş enerjisi üretme kültürü, akvaryum tesisi , kısa vadeli soğutma sistemlerinde kullanılır.

Dalgıç pompalar genellikle su temini, sulama ve sprinkler sistemleri, yeraltı sularının seviyesinin kontrolü ve ısı pompası uygulamalarındaki temiz veya az kirli suların basınçlandırılmasında kullanılmaktadır. Süs havuzları ve fiskiyeler de bu pompaların kullanılabildiği alanlardır.

Dalgıç pompaların ideal uygulama yeri küçük çaplı keson veya derin kuyular ve tünellerdir. Bakım gerektirmemesi ve sadece akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabilmesi nedeniyle yer hazırlığı gerektirmezler.

Tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar, konforlu bir iletişim sağlarlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar oldukça azdır.