Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
TEKLİF
FORMU
SENİN
DANIŞMANIN
PRATİK
HESAPLAMA
Müşteri Hizmetleri04122515145
Havalandırma Ve Soğutma Sistemleri

Modern binalarda iklim kontrolü ve konfor, önemli bir tasarım unsurudur. Isıtma (Heating), havalandırma (Ventilating) ve hava şartlandırma (Air Conditioning) kısa adıyla HVAC sistemleri binalardaki iklimi, sıcaklığı ve hava akışını düzenleyerek kontrol eder ve ortam konforunun sağlanmasına yardımcı olur. HVAC sistemleri ortamda yaşayanların sağlığı için de önemlidir. Çünkü iklim şartları iyi düzenlenmiş ve uygun değerlerde sabit tutulmuş sistemler, küf v.b zararlı organizmaları yaşanılan ortamdan uzak tutar. Bunun yanında HVAC sistemlerinin otomasyonu ile düşük enerji sarfiyatıyla enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörlerinde hem teknoloji her geçen gün gelişmekte, hem de son kullanıcıların sektörden beklentileri daha da kompleks ve kapsamlı hale gelmektedir. Bunun yanı sıra, enerji maliyetlerinin hızla yükseldiği ve enerji verimliliğinin daha da önemli hale geldiğini günümüzde, ekolojik dengeye ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlere ihtiyaç, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine olan ihtiyacı belirgin şekilde ortaya koymaktadır.

Suni (yapay) havalandırma sistemlerinde, havalandırma vantilatör, aspiratör vb. araçlarla olur. Genellikle mutfak, banyo, WC gibi fazla koku olan yerlerde yapılır. Kirli hava, vantilatörlerle dışarı atılır. Temiz hava, kapı ve pençelerden içeri girer. Mutfak aspiratörleri buna örnek olarak gösterilebilir.